Wystawa fotograficzna

Wystawa fotograficzna

Zapraszamy na wystawę fotografii Bogdana Prusisza – Wiosna, ach to Ty

Bogdan Prusisz pochodzi z Dobronia, od blisko 40 lat pasjonuje się fotografią, dzięki czemu udało mu się zorganizować już kilkanaście fotograficznych wystaw.

Jak mówi autor wystawę zdjęć kwiatów, na którą zaprasza zawdzięcza w ogromnej mierze swojej Mamie (jej pasji i ciężkiej pracy), a także Babci (ludowej artystce), dzięki którym ich przydomowy ogród był (i trochę wciąż jest)  pełen tęczy i słońca w kwiatach od wczesnej wiosny do wczesnej zimy. Wybrane fotografie zostały artystycznie przetworzone, dzięki czemu przypominają malarskie obrazy.

Wystawę można oglądać do końca czerwca br.

Serdecznie zapraszamy!

Dzień Matki

Dzień Matki

26 maja, z okazji Dnia Matki, w Bibliotece w Zelowie oraz Filiach Bibliotecznych odbyły się warsztaty kreatywne dla MAM – naszych Czytelniczek.
Podczas spotkania w Zelowie Panie własnoręcznie wykonały urocze koszyczki z papierowych kubeczków i kolorowych sznurków. Powstały także niezwykłe kwiaty z różnobarwnych wstążek. Uczestniczki poznały podstawowe techniki ich tworzenia – od odpowiedniego składania i zwijania materiału po formowanie płatków, dzięki czemu każda kompozycja nabrała wyjątkowego charakteru.

Te wyjątkowe kwiaty, które nigdy nie zwiędną, mogą stać się piękną ozdobą domu lub oryginalnym upominkiem dla bliskiej osoby.

W wydarzeniu w Filii Bibliotecznej w Wygiełzowie uczestniczyły mamy, które wspólnie spędziły miło czas podczas warsztatów. Panie wykonywały dekoracyjne magnesy z kwiatowymi wzorami, które stały się piękną pamiątką i ozdobą do zawieszenia.

Nie zabrakło również rozmów pełnych wspomnień i wzruszeń. Uczestniczki dzieliły się opowieściami o swoich mamach oraz rozmawiały o tym, jak dziś wygląda rola mamy.

W Filii Bibliotecznej w Kociszewie odbyły się warsztaty decoupage. Panie ozdabiały drewniane zakładki do książek motywami kwiatowymi, nadając im romantyczny, sielski i ponadczasowy charakter. Uczestniczki wysłuchały również wierszy poświęconych mamom, które oddały głębię uczuć i przywołały wzruszające oraz radosne wspomnienia.

Z okazji święta Filię odwiedziły także dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kociszewie. Najmłodsi z zainteresowaniem słuchali bajek i wierszy o mamie czytanych przez panią Izę, wspólnie spędzając czas w pełnej serdeczności atmosferze.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za obecność i wspólnie spędzony czas.

Profilaktyka poprzez teatr

Profilaktyka poprzez teatr

22 maja Biblioteka Publiczna w Zelowie, we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zelowie, zorganizowała niecodzienne wydarzenie profilaktyczno-wychowawcze dla uczniów szkół z terenu miasta Zelowa. 

Aktorzy z Teatru Magiczna Scena z Krakowa zaprezentowali trzy spektakle: „Ukryty ból”, „Iluzja życia”, „Influencerka”

Przedstawienia odbyły się w plenerze na pl. Dąbrowskiego przy pomniku Tadeusza Kościuszki. Każdy spektakl był dostosowany do wieku odbiorców i poruszał niezwykle ważne tematy, takie jak: zagrożenia związane z narkotykami, alkoholem i dopalaczami, depresja wśród dzieci i młodzieży, wpływ grupy rówieśniczej, rola rodziców w życiu dziecka, trudności w podejmowaniu decyzji w okresie dorastania, hejt i przemoc w Internecie.

Wierzymy, że takie inicjatywy pomagają młodym ludziom rozwijać świadomość, empatię i odpowiedzialność społeczną. Uczą także odwagi w szukaniu pomocy i uwrażliwiają na problemy rówieśników.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki środkom pozyskanym z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zelowie. Łącznie trzy spektakle obejrzało około 123 uczniów.

Serdecznie dziękujemy uczniom i opiekunom za obecność i zaangażowanie w to ważne wydarzenie!